O mně

S každým ranním zazvoněním budíku se mé tělo stalo bitevním polem. Život se pro mě stal nekonečný maraton nemocí a únavy bez naděje na obzoru. Každé probuzení přinášelo bolesti hlavy, každé jídlo alergie a každý nádech astma.

Mou každodenní existenci provázely neustálé nemoci – chřipky, nachlazení, angíny, kožní problémy, ale i časté svalové problémy, bolesti zad, nesnesitelné bolesti nohou a zažívací problémy.

Po každém vyšetření, odběru krve a rehabilitaci jsem ale slyšel klasickou větu “jste v pořádku, nenašli jsme nic neobvyklého”. Já se ale už přes rok neobvykle cítil. Spal jsem víc jak deset hodin denně, po práci si chodil na hodinu lehnout, abych měl sílu si udělat večeři a přesto jsem se ráno probouzel absolutně unavený. Ty tam byly doby, kde jsem v 5:30 vyskočil a šel cvičit, ty tam byly doby, kdy jsem trávil večery s přáteli. Na nic z toho jsem neměl energii.

Můj společenský život utrpěl, moje vztahy se začaly rozpadat, a radost ze života byla ta tam.

Jediné, co mi zbývalo udělat bylo kompletně změnit můj životní styl a doufat, že za nějaký čas uvidím alespoň matné světlo na konci tunelu. Ponořil jsem se do nejnovějších výzkumů v oblasti dlouhověkosti, stravy, psychiky a zvládání stresu a cvičení s cílem znovu získat kontrolu nad svým zdravím a životem.

Po dvou letech experimentů můžu říct, že jsem ve svých třiceti letech v nejlepší formě svého života. Dýchací cvičení mi vyléčily astma, optimalizace spánku mi pomohla najít energii na tak potřebný pohyb a cvičení, meditace a nové metody zvládání stresu mi pomohli uklidnit rozbouřenou mysl, úpravou stravy zmizely mé zažívací problémy a hlavně, a to je pro mě nejdůležitější, po několika letech opět cítím radost ze života.

Na základě této zkušenosti vznikl i tento blog. Je odrazem mé cesty a pokusů, které jsem za tu dobu vyzkoušel sám na sobě a které mi každý den pomáhají být o kousek lepší a spokojenější. Je to příběh o znovunalezení naděje a o sdílení vědomostí, které mají sílu změnit život. Tak jako změnily můj.